WschódTo projekt prezentujący polską twórczość taneczną w wybranych krajach Partnerstwa Wschodniego: Białorusi, Ukrainie, Gruzji i Azerbejdżanie. Na program każdego etapu składają się: prezentacja spektaklu „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” w wykonaniu Lubelskiego Teatru Tańca, autorskie warsztaty prowadzone przez tancerzy LTT, improwizowane akcje performatywne z udziałem lokalnych artystów oraz wykład i dyskusja o polskim tańcu opisujący dokonania oraz działalność wiodących zespołów i ośrodków tańca współczesnego w Polsce.„Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” (spektakl)
Cztery charaktery, cztery osoby „opowiadają” swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.
Więcej o spektaklu: >>>

Zrealizowane przystanki:
Stacja: Azerbejdżan (Yarat Contemporary Art Space), 16-20 grudnia
Więcej na temat ośrodka: >>>
Stacja: Tbilisi (Royal District Theatre), 31 maja - 5 czerwca
Link do nagrania z wyjazdu: >>>
Stacja: Kijów, 16-19 kwiecień (Festiwal Tańca Współczesnego "Zelyonka Fest 2015")
Więcej na temat festiwalu: >>>
Stacja: Mińsk, luty 2015 (link do strony wydarzenia: >>>)

Projekt realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą” oraz Centrum Kultury w Lublinie